Українсько-Китайська освітня конференція «Один пояс – один шлях»15 Липня 2021р

15 липня у КНЕУ відбулась конференція Українсько-Китайської  освітньої платформи «Один пояс, один шлях», під час якої члени цього освітнього альянсу підписали установчі документи і обговорили стратегічні пріоритети подальшого співробітництва.

Дуже дякуємо за таку ініціативу та можливості розширювати міжнародну співпрацю.

Ректор КНЕУ Дмитро Лук’яненко зазначив, що учасники освітньої платформи – різнопрофільні університети України та Китаю,  і «це сузір’я  забезпечує синергію в подальшій співпраці».
Президент Українсько-китайської торгової асоціації Чень Чжунфен пригадав китайську приказку: «Добрі наміри  – як золото та коштовне каміння» та оголосив вісім напрямів співробітництва, серед яких: створення спільних навчальних закладів на території Китаю, обмін студентами, розвиток дистанційного навчання тощо.

Wang Yanting, віце-президент професійно-технічного коледжу Caofeidian Vocational and Technical College (КНР) привітав «нову сторінку» у відносинах між країнами, які сприятимуть удосконаленню освітнього процесу».
Радник Прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Голуб зазначив, що серед питань майбутнього візиту до Китаю Президента України В.О. Зеленського присутні пакети документів, що стосуються освітніх процесів.

Нині у багатьох університетах проводиться спільна підготовка бакалаврів з навчальними закладами Китаю. Тому серед учасників освітньої платформи є представники творчих ЗВО. Так, в.о. ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури
О. В. Ковальчук розповів про співпрацю з фаховими навчальними закладами КНР, а також про те, що роботи з живопису викладачів і студентів Академії експонуються у виставкових центрах Китаю. Народний артист України, ректор Київської муніципальної Академії музики ім. Р.М. Глієра О.Й. Злотник наголосив, що студенти з Китаю, які вже навчаються в академії, активно беруть участь у міжнародних конкурсах.

Учасники конференції стали свідками урочистого  відкриття офісу Українсько-китайської освітньої платформи «Один пояс, один шлях» у Китаї. До слова, аналогічний офіс в Україні створено саме у стінах головного економічного університету країни – КНЕУ. Сподіваємось,  що співпраця розширить можливості для крос-культурної комунікації та принесе нові здобутки.