У Києві з 24-29 квітня 2021 року відбувся он-лайн міжнародний фестиваль фізичного театру MIME WAVE FESTIVAI, створивши місток через всю Європу: Київ – Амстердам. Організатор та директор фестивалю, випускниця КМАЕЦМ спеціалізації пантоміма, Анастасія Любченко.
У фестивалі активну участь приймали викладачі, випускники різних років та студенти спеціалізації пантоміма КМАЕЦМ.
Викладачі європейських театральних шкіл доповіли про історію пантоміми: в Україні – Наталія Ужвенко (КМАЕЦМ, Київ), у Європі – Ide van Heiningen (Studio MAPA Nederland), Marijn de Langen (Нидерланды),Lena Stefenson (Швеція), Mateysz Kowalski, Ewelina Ciszewska (Польща).
У практикумі на тему «Тренінг голосу під час «міме» навчання» прийняли участь викладачі: Оксана Чемирис (КМАЕЦМ, Київ), Alejandro Bonnet (Стокгольм, Швеція), Leela May Stokholm (Амстердам, Нідерланди).
Майстер-класи з техніки провели: викладач Людмила Романова (КМАЕЦМ, Київ), актори театру Ilinastroe (Ukraine), актор Wroclaw Mime Theater n.a. Henrik Tomaszewski Mateysz Kowalski (Польща) та ін.
Відбулась презентація: Взаємодія музики і руху. Модератор – Наталія Скрябіна (КМАЕЦМ, випускниця). Спікери: Ольга Кебас, Дмитро Данов,
Констянтин Томільченко, Thijs Felperlaan (Амстердам).
У рамках фестивалю відбулось знайомство зарубіжних колективів, акторів, перформерів Amata studio (Iran), Єреванський державний театр пантоміми (Арменія), Kai Er Eng (Germany, Singapore), La Cuarta Pared (Colombia), Rodrigo Nasser (Brazil), Silent Rocco (Germany), Yung-Tuan Ku (Taiwan, The Netherlands), Wroclaw Mime Theater (Польща) з театрами, що починаються з руху та окремими виконавцями, що працюють в Україні – Halves project, SCH, Криворізький академічний театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху», ILINASTROE, Manifesto 18, «Половинки», «Ж-Арт» та ін. Пройшли перегляди та презентації їх творчих робіт.
Відбулась розмова студентів, що навчаються “mimе” Київ/ Стокгольм/ Вроцлав і Амстердам та дискусії: «Фізичний театр. Обговорення термінології в українському театрі». «Можливості та проблеми в Україні для театру, що починається з руху. Театр під час карантину», «Робота з міжнародними партнерами» та ін. В них приймали участь Сергій Винниченко, Яся Гармаш, Костянтин Томільченко, Иван Лузан, Сергій Ярмак, Руслан Баранов, Наталія Дніпренко, Марія Потапенко, Анастасія Любченко (Амстердам) та ін. Спілкування йшло, у основному, англійською мовою, що для багатьох виявилось хорошою практикою. Але був і «український день», коли розмовляли більше українською, ніж англійською.