Сценическое искусство

Факультет циркового та естрадного мистецтв здійснює набір та готує студентів за спеціальністю 026 Сценічне мистецтво, за освітніми ступенями – бакалавр та магістр, на денній та заочній формі навчання.

  Факультет налічує три випускові кафедри:
 • кафедра циркових жанрів;
 • кафедра естрадних жанрів;
 • кафедра режисури естради, театралізованих видовищ та цирку і актора театру.

  Студенти на факультеті навчаються за такими освітньо-професійними програмами (ОПП):
 • «Циркові жанри» (спеціалізації – циркова акробатика, циркова гімнастика, еквілібристика, жонглювання, пантоміма, ілюзія та маніпуляція, клоунада);
 • «Сучасний естрадний танець»;
 • «Ляльки на естраді»;
 • «Розмовні жанри естради»;
 • «Режисура естради, театралізованих видовищ та цирку»;
 • «Актор театру»

Кафедра циркових жанрів, здійснює підготовку навчання за освітньо- професійною програмою «Циркові жанри», а також готує фахівців за різноманітними видами циркової акробатики (акробатичні пари, акробатичні трійки, акробатичний вольтиж); повітряної гімнастики («кільця», «полотна», «трапеція», «ремені», «корд-де-парель», «корд-де-валан»); еквілібристики (ручна еквілібристика, пластичний еквілібр – каучук, еквілібристика на драбині, еквілібристика на катках, на вільній проволоці); жонглювання (класичне жонглювання, жонглювання з хула-хупами, жонглювання з елементами еквілібристики, жонглювання з елементами акробатики, антипод); пантоміми; ілюзії та маніпуляції; клоунади.

Витоки кафедри походять з самих перших днів академії ( тоді ще студії). Першими викладачами циркового відділення стали Василь Яловий та Олександр Яловий – акробатична силова пара, засновники та викладачі Київської республіканської студії естрадно-циркового мистецтва (КРСЕЦМ), заслужені артисти УССР, викладачі з циркової акробатики. У 1950−1960 рр. працювали при «Укрконцерті» в Києві, а у 1975−1980-ті рр. викладали у Київському державному училищі естрадно-цирквого мистецтва (КДУЕЦМ). Також до складу кафедри, протягом довгих років входила акробатична чоловіча група, яка працювала в Києві у 1950−60-х роках ХХ століттях та представляла найкращі технічні і професійні досягнення, школу радянської спортивної акробатики на міжнародних, всесоюзних і регіональних змаганнях − Віктор Тішлер, Анатолій Тішлер.

Провідні викладачі кафедри готують спеціалістів з усіх сучасних напрямків циркового мистецтва. До складу викладачів кафедри в різні роки входили: Вітольд Кувшинов, Наталія Позднякова, заслужена артистка України Наталія Василюк, Тарас Поздняков, Дмитро Вісков, Андрій Пир, заслужений майстер спорту СРСР, двократний чемпіон світу з акробатики Сергій Петров, майстер спорту Міжнародного класу, володар кубку СРСР з акробатики Віра Тищенко, Таїсія Гарань, Світлана Миколенко, Людмила Завада, Юрій Петров, Сергій Вісков, Ірина Герман, Едуард Ріттер, Олександр Жаворонков, Олексій Титаренко. Поздняков Юрій Іванович – завідувач кафедри, заслужений артист України. Є постійним членом журі дитячих та молодіжних циркових колективів. Має численні нагороди на престижних циркових фестивалях та конкурсах в Монте-Карло (Монако), Парижі (Франція), Вісбадені (Німеччина), Девенпорті, Вінстон-Сален (США); почесне звання «Шериф жонглерів» на Всесвітньому фестивалі «IJA- 2007».

Відомі випускники циркових жанрів акробатика, гімнастика, еквілібристика, жонглювання Віктор Пилипович та Анатолій Мягкоступов – випуск 1980 року. Володарі срібної медалі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 1985 році, володарі «Золотого лева» на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва в Китаї у 1987році. Павло та Наталя Лаврик – випуск 1982 року. Володарі золотої медалі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 1988 році.

Геннадій Кіль – випуск 1986 року. Володар срібної медалі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 1987 році.

Євген Пимоненко – випуск 1989 року. Володар бронзової медалі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 1993 році.

Андрій Івахненко – випуск 1989 року. Володар бронзової медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 199році.

Олена Серафімович – випуск 1991 року. Володарка бронзової медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 199 році.

Юрій Шавро та Діана Алєщенко – випуск 1994 року. Володарі золотої медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 1996 році, володарі срібної медалі на Міжнародному цирковому фестивалі в Китаї у 1997 році.

Анатолій Залевський – випуск 1995 року. Заслужений артист України, володар золотої медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 1998 році, володар «Золотого Клоуна» на Міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло у 1999 році. Олександр Велігоша – випуск 1995 року. Володар срібної медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 1997році.

Ернест Пальчиков – випуск 1995 року. Володар бронзової медалі нa Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2002 році.

Руслан Фоменко – випуск 1996 року. Володар золотої медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі. Віктор Кікгєв – випуск 1997 року. Володар срібної медалі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 1994 році, володар «Срібного Клоуна» на Міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло у 2003 році.

Наталія Василюк – випуск 1998 року. Заслужена артистка України, володар бронзової медалі нa Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2002 році.

Тарас Поздняков – випуск 1999 року. Володар спеціального призу нa Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2003 році.

Руслан Дмитрук – випуск 1999 року. Володар «Бронзовою лева» на міжнародному фестивалі акробатичного мистецтва в Китаї у 2004 році. Денис Толстов – випуск 2003 року. Володар бронзової медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2003 році.

Театр Бінго – режисер Ірина Герман. Володарі «Бронзовою Клоуна» на міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло у 2003 році. Дмитро Булкін – випуск 2007 року. Володар золотої медалі нa Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 2007 році.

Акробати-вольтижери «Кабаре» Микола Масапьов, Олександр Гурін, Андрій Новіков, Сергій Романов – випуск 2005 року, Руслан Савостіков – випуск 2007 року. Володарі бронзової медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2006 році. Олександр та Сергій Гринченко – випуск 2001 року. Володарі срібної медалі нa Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2003 році.

Григорій Ловигін – випуск 2003 року. Володар золотої медалі нa Всесвітньому фестивалі жонглерів «IJА» в м.Девенпорт, США у 2005 році. В’ячеслав Ірошніков – випуск 2003 року , Олександр Ірошніков – випуск 2005 року. Володарі золотої медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2004 році, володарі «Срібного Клоуна» нa Міжнародному фестивалі в Монте-Карло у 2005 році. Сергій Тимафєєв – випуск 2007 року. Володар золотої медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2008 році.

Ігор Гавва – випуск 2007 року. Володар срібної медалі нa Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2010 році.

Олександр Кобликов – випуск 2008 року. Володар золотої медалі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 2009 році, володар «Срібного Клоуна» на Міжнародному фестивалі в Монте-Карло у 2013 році.

Анастасія Мазур – випуск 2010 року. Володар спеціального призу на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2011 році.

Злата Мороз – випуск 2010 року, Олег Бойко – випуск 2009 року – DUO Wind. Переможці фестивалю SyItSOLyCIRCO в Німеччині у 2009 році. Павло Станкевич – випуск 2010 року. Володар бронзової медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2011 році.

Тетяна Конобас – випуск 2008 року. Володарка срібної медалі на Міжнародному фестивалі молодих артистів в м.Вісбаден, Німеччина у 2010 році.

Євген Пахалович, Максим Головченко, Влад Гапанович  – випуск 2015 року. Володарі «Срібного Клоуна» на фестивалі New Generation в Монте- Карло.

Степан Мельник – випуск 2017 року. Володар І Премії Всеукраїнського циркового фестивалю «Яскрава Арена – 2016».  Спеціальний приз від European Youth Circus in Wiesbaden 2016.

Єгор Гаевський – випуск 2017 року. Артист cirque du Soleil «Septimo dia» у 2016 – 2017 роках.

Анатолій Ігнатов та Валерій Ганзюк – випуск 2017 року. Артисти GOP Hannover у 2017році, Feuerwerk Der Turnkunst у 2018 році, лауреати десятого міжнародного фестивалю «Young stage» у 2018 році.

Зіркові випускники за жанром ілюзія та маніпуляція Євгеній Воронін – випуск 1988 року. Володар одразу двох ґран–прі на Міжнародному конкурсі ілюзіоністів в Німеччині у 1989 році, лауреат Міжнародного конгресу ілюзіоністів в м.Лодзь, Польща у 1990 році, володар Гран-прі Міжнародного конкурсу ілюзіоністів, організованого Зіґфрідом і Роєм в Лас-Вегасі у 1999 році, засновник театру вар'єте «ЗінЗанні» в Сіетлі, шт.Вашингтон, США.

Гялина Струтинськя-Хейз – випуск 1988 року. Володарка титулу «Міс Магія» на ІІ Всесоюзному конкурсі артистів ілюзійного жанру в Москві у 1988 році, володарка титулу «Міс Магія» на конкурсі в Болгарії у 1989 році, володарка Гран-прі на конкурсі “Magic Hands” в Східній Німеччині у 1990 році, лауреат Міжнародного конгресу ілюзіоністів в м.Лодзь, Польща у 1990 році.

Віктор Войтко – випуск 1987 року. Володар Гран-прі на Міжнародному конкурсі в м.Лодзь, Польща у 1989 році, лауреат першої премії на міжнародному конкурсі “Mister Senko” в м.Софія, Болгарія у 1989 році, володар Гран-прі на конкурсі “Stribny presten“ м.Прага, Чехія у 1990 році, володар срібної медалі на конкурсі “Magic Hands“ в Німеччині у 1993 році, володар срібної медалі на Всесвітньому конкурсі ілюзіоністів FISM y Йокогамі, Японія у 1994 році, володар срібної медалі на конкурсі “Magic Hands“ в Німеччині у 1994 році.

Ігор Лавров – випуск 1990 року. Лауреат першої премії Першого Міжнародного конгресу ілюзіоністів в Москві у 1997 році, член Президіуму Російської асоціації ілюзіоністів (РАІ).

Михайло Валігура – випуск 1991 року. Учасник IX Міжнародного конкурсу ілюзіоністів в Лондоні (Ron McMillan’s 9th International Magic Close – Up Competition, London) у 1992 році, володар третьої премії в номінації «Комічна магія» чемпіонату ілюзіоністів в Німеччині у 1993 році. Влад Кривоногов – випуск 1993 року. Володар кубку Аркадія Райкіна, Дипломант фестивалю «Зірки магії B Монте-Карло» у 2008 році; Віталій та Олена Горбачевські – випуск 1993 року. Володарі Гран-прі «Золотої палички» на міжнародному конкурсі ілюзіоністів «Зірки магії» в Монте-Карло у 2002році.

Олександр Братковський – випуск 2005 року. Володар Гран-прі за результатами всіх змагань та звання «Кращий чарівник року» на щорічному відкритому конкурсі Московською клубу фокусників у 2005 році, лауреат першої премії відкритого конкурсу Московською клубу фокусників у 2006 році.

Віталій Лузкарь – випуск 2007 року. Володар Гран-прі та призу глядацьких симпатій Відкритого конкурсу Московського клубу фокусників у 2004 році.

Роман Бондарчук – випуск 2008 року. Лауреат першої премії Відкритого конкурсу Московською клубу фокусників у номінації «Мікромагія» у 2006 році, володар Гран-прі в номінації «Мікромагія» та спеціальної нагороди «Кращий іноземний учасник» на Міжнародному фестивалі “Magic Hall Grand Prize” в Празі у 2008 році, лауреат Міжнародного конкурсу “SJOker Magic Day“ в Будапешті, Угорщина, у номінації «Мікромагія» у 2009 році.

Кристина Мельник – випуск 2009 року. Володарка першої премії в номінації «Сценічні фокуси» на конкурсі Російської асоціації ілюзіоністів у 2010 році, лауреат Балтійського міжнародного фестивалю ілюзії та маніпуляції в м.Рига, Латвія у 2010році, володар кубку «Найкрасивіший номер» Балтійського міжнародного фестивалю ілюзії та маніпуляції в м. Рига, Латвія.

Артур Томашевський – випуск 2017 року. Лауреат першої премії на міжнародному фестивалі ілюзіоністів в м.Санкт-Петербург у 2016 році, лауреат другої премії на міжнародному фестивалі ілюзіоністів в м.Санкт- Петербург у 2017 році, технічно-ілюзіоні розробки випускника входять в ТОП 10 кращих в світі.

Перший набір за жанром «Клоунада» був здійснений в 1976 році. Викладачем став заслужений артист УРСР Борис Давидович Поташнік. Режисерами постановниками були Лев Лазорович Окрент та Марк Матвійович Клат. Одним з видатних викладачів клоунади був Володимир Крюков, який став засновником всесвітньовідомого ансамблю пластичної мініатюри i клоунади «Мімікрічі» (нині театр пластичної комедії «Мім-і- річі»), до складу якого входили випускники кафедри клоунади та музичної ексцентрики, пізніше i пантоміми.

Зіркові випускники за жанром клоунада та музична ексцентрика Сьогодні провідним викладачем академії, який готує артистів спеціалізації «клоунада та музична ексцентрика» є Олександр Білогуб, засновник клоунського синдикату «Арт-Обстріл», однієї з найуспішніших і популярних клоунських груп в Україні. До складу творчого об’єднання входять такі колективи: «Емансіпе», «Еківокі», «Анлімітед», комічний Дует «Ніцца», тріо «Коблікофф», які складаються виключно з випускників академії. Артисти «Арг-обстрілу» – призери конкурсу сучасної клоунади ім.Енгібарова (м.Москва), володарі спеціального призу від Юрія Нікуліна на Першому Міжнародному фестивалі клоунів в Москві у 1992 році, лауреати Міжнародного фестивалю гумору латинських країн в м.Богота, Колумбія у 1993році, учасники Міжнародних фестивалів клоунів в багатьох країнах світу.

Микола Вєпрєв – випуск 1981 року. Засновник театру «Білий клоун» (нині Nikoli) в Польщі.

Серии Дереґянко – випуск 1984 різку. Лауреат Всесоюзного конкурсу сучасна клоунада ім.Енгібарова в Москві.

Семен Шустер – випуск 1992 року. Володар «Срібного Лева» на Міжнародному цирковому фестивалі в Китаї у 2005 році, володар бронзової медалі на Міжнародному цирковому фестивалі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2005 році, переможець Міжнародного циркового фестивалю у Франції у 2006 році, володар «Золотого слона» на Цирковому фестивалі в Москві у 2007 році, володар «Бронзовою Клоуна» на Міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло у 2009 році.

Юрій Терьохін – випуск 1992 року. Володар бронзової медалі Міжнародного фестивалю циркового мистецтва «Цирк майбутнього» в Парижі у 1996 році. Викладач В.Соболєв, режисер М.Баранов.

Олексій Ємелін – випуск 1993 року. Володар першої премії фестивалю «Золотий Остап» в Санкт-Петербурзі у 1997 році, бронзовий призер міжнародного конкурсу «Золотий цирк» в Римі у 2001 році, володар спеціальної нагороди на цирковому міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло у 2002 році, володар «Призу Юрія Нікуліна» на Міжнародному молодіжному фестивалі-конкурсі в Москві у 2005 році, володар срібної нагороди на міжнародному конкурсі в м.Ухань, Китай у 2007 році, володар призу за режисуру на Міжнародному конкурсі «Цирк майбутнього» в Парижі у 2008 році.

Клоунмім-група «Mime» театру-студії «Мімікрічі» Сергій Трифонов, Ігор Проценко, Оксана Тарасюк – випуск 1992/1993. Володарі срібного призу Міжнародного фестивалю клоунади в Москві у 1993 році. Напрямок пантоміми досяг високого рівня викладання предмету, підтвердженням цього є той факт, що в травні 2001 року в стінах Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв провів майстер клас видатний французький актор-мім – Марсель Марсо. Наталією Ужвенко була розроблена і опрацьована оригінальна методика виховання, яка базується на розробках школи Етьэна Декру, системі К.С. Станіславського та сучасних вітчизняних досягненнях в цій галузі. Основою навчання є класична та традиційна пантоміма, які і поєднанні з іншими видами мистецтв дають можливість створити унікальний образ. Викладачами ведеться постійна робота з пошуку молодих дарувань та підготовці з них фахових спеціалістів.

Зіркові випускники за жанром пантоміми Вадим Коновалюк – випуск 2000 року та Оксана Коновалюк – випуск 2003 року, успішні балетмейстери постановники та хореографи. Володарі срібної медалі на Паризькому фестивалі «Le Feux d6 Іа Ramps», працювали в багатьох проектах i шоу Франції та Німеччині. Борис Борисенко – випуск 2001 року. Лауреат Міжнародного циркового фестивалю «Цирк майбутнього» в Парижі у 200 році, володар Гран-прі Московського Міжнародного фестивалю пантоміми «Біла маска» у 2005 році.

Скрябіна Наталія – випуск 2004 року. Артистка пантоміми та режисєр- аніматор, учасниця Міжнародного фестивалю анімації «Крок» в Москві у 2008 і 2010 роках. Учасниця фестивалю в м. Дрезден, Німеччина в 2009 році. Наталія Кратова – випуск 2005 року. Працює в жанрі хореографії, виконавиця головної жіночої ролі у 3-D шоу «Барон Мюнхгаузен» в постановці К.Томільченка, фіналістка телепроекту «Танцюють всі».

Анастасія Любченко – випуск 2007 року. Учасниця Московського міжнародного фестивалю пантоміми «Біла маска» та Міжнародного Единбурзького фестивалю у Шотландії у 2005 році, Міжнародного фестивалю «Арт поле», театрального фестивалю «Nagt», Бельгія у 2011 році. Дмитро Мохарєв – випуск 2007 року. Лауреат Міжнародного Единбурзького театрального фестивалю, Шотландія у 2006 році, керівник та режисер постановник шоу-балету «Keep Balance».

Кафедра естрадних жанрів, здійснює підготовку навчання за освітньо-професійною програмою та спеціалізацією: «Ляльки на естраді», «Сучасний естрадний танець».

Напрямок «Ляльки на естраді» в стінах ще естрадно циркового училища був заснований у 1998 році. У витоків стояли: народний артист України, головний режисер Київського академічного театру ляльок Юрій Сікало; заслужена артистка України, провідний майстер сцени Київського академічного театру ляльок Людмила Ясиновська; режисер Київського академічного театру ляльок Наталія Бучма.

Одними з найвідоміших випускників цього жанру ляльки на естраді – шоу-театр «ДеСаВи», який представлений випускниками Денисом Шепотинніком, Віктором Штефаном та Олександром Золоторевим – учасниками міжнародних фестивалей театрів ляльок, фіналістів проекта «Україна має талант – 4», лауреатів міжнародного фестивалю «Комедиада 2013» в Одесі, володарів титулу «Симпач высшей категории» (приз глядацьких симпатій), учасників телевізійного шоу «Cesko Slovensko Ma Talent – 2016».

Спеціалізація та жанр «Сучасний естрадний танець», своїми витоками сягає ще за часів СРСР, 1961 року, коли була відкрита Республіканська студія естрадно-циркового мистецтва. Учням студії викладали такі дисципліни – класичний танець, характерний танець, сценічний рух, фехтування акробатика. Серед перших викладачів студії були провідні хореографи – Олександр Зайцев і Генріх Майоров. Починаючи з 1975 року, коли студія була перетворена у Київське державне циркове училище естрадно-циркового мистецтва, хореографічна спеціалізація називалась «естрадний танець» та вивчала такі дисципліни – хореографія (народно-сценічний танець), спеціалізація (класичний танець, естрадний танець, степ, індивідуальні режисерські концертні постановки танцювальних номерів). У період училища, коледжу і академії беззмінними викладачами за спеціалізацією та жанром «сучасний естрадний танець» залишаються Валентина Зайцева, Людмила Юнанова, Людмила Глушко.

Досягнення випускників Андрій Матвієнко – випуск 2005 року, Головний герой шоу «Move» (GOP theatre) Німеччина, артист балету «Білосніжка та семеро гномів» в театрі Gaiety, Ayr (Шотландія); провідний танцюрист-хореограф в шоу Forbidden (Stageworks WWP, Великобританія); артист балету «Попелюшка» в The Pavilion Theatre, м.Глазго, Шотландія; 2005-2006 роках – артист театру Bingo i театру Rizoma, фіналіст телепроекту «Танці з зірками», хореограф- постановник.

Тетяна Степанюк – випуск 2005 року. Працює хареографом в складі театру Bingo в цирку KNIE в Швеції, в цирку Cirque d‘Hiver Bougfiane в Парижі, в «TVS show – 2010» в Парижі.

Євген Кот – випуск 2007 року. Виконавець. однієї з головних чоловічих ролей в 3-д шоy «Барон Мюнхгаузен» в постановці К. Томільченка, фіналіст телепроекту «Танцюють всі».

Олександр Лещенко – випуск 2007 року. Володар 2 місця телепроекту «Танцюють всі» (6 сезон), переможець телепроекту «Танцюю для тебе», керівник балетмейстер балету «Foresight», хореограф постановник шоу «Зірка плюс Зірка» та «Супер зірка» (канал 1+1).

Юрій Пристаєцький – випуск 2004, разом з Вікторія Скицька, Роман Дмитрик – випуск 2009 року, артисти танцювальної трупи мюзиклу «Барон Мюнхгаузен».

Балет Freedom – Юлія Зімоглядэ, Ірина Сангурська, Юлія Сезоненко. Кафедра режисури естради, театралізованих видовищ та цирку і актора театру забезпечує підготовку студентів за освітньо-професійними програмами та спеціалізаціями: «Режисура естради, театралізованих видовищ та цирку», «Розмовні жанри естради», «Актор театру». Навчальний процес організовується з урахуванням сучасних інформаційних технологій, орієнтується на формування освіченої, гармонійно розвиненої творчої особистості, здатної до постійного оновлення своїх знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку у різних сферах можливого застосування високоосвічених фахівців у зв'язку з активним розширенням інфраструктури в сфері культурного життя України.

Практична педагогічна діяльність викладачів кафедри здійснюється паралельно з їх науково-дослідницького роботою, яка значною мірою підпорядкована розробці актуальних проблем театрального мистецтва, пошуку нових форм та методів навчання та виховного впливу на особистість. Колектив кафедри постійно працює над підвищенням свого наукового рівня.

Перший випуск республіканської студії у 1963 році – заслужений артист України Олексій Попов, лауреати та дипломанти Всесоюзних та республіканських конкурсів артистів естради Володимир Ємшенєцький, Владислав Кудієвський, Володимир Халемський, Марк Трубецький, Яків Форманов та інші талановиті артисти.

Кафедра розмовного жанру студії естрадно-циркового мистецтва виховала в своїх стінах народних артистів України Давида Бабаєва – випуск 1969 року, Анатолія Литвинова, народну артистку Клару Новікову – випуск 1967 року, заслуженого артиста України Валерія Зайцева.

Випускники кафедри: нapoдні артисти України Володимир Данилець – випуск 1984 року i Володимир Мойсеєнко – випуск 1982 року, продюсер i актор Олександр Цекало – випуск 1985 року, народний артист України Андрій Данилко – випуск 1997 року, телеведучий, актор, режисер та сценарист Ілля Ноябрьов – випуск 1969 року, Матвій Ганапольський та багатьох інших яскравих випускників, які зайняли своє достойне місце в мистецтві естради, кіно, театру, радіо i телебачення.